,,Фешн Ива,, ДООЕЛ

WINDOWS 7 Home Basic - ОЕМ

Краток преглед

Оперативниот систем, Windows 7 Home Basic нуди богата, динамична забава на вашиот компјутер. Овозможува лесно креирање на домашна мрежа и споделување на вашите омилени слики, видеа и музика. Можете да гледате, паузирате, премотате или снимате од ТВ, кога и каде сакате.

Оваа верзија се испорачува исклучиво со нов компјутер.

Достапност: на залиха

4.856,00 ден.
или

Биди прв кој го рецензирал овој продукт

WINDOWS 7 Home Basic - ОЕМ

More Views

Детали

 • Снимајте филмови и други видеа од ТВ на вашиот компјутер со Windows Media Center.
 • Персонализација на desktop - slide show на омилените desktop фотографии.
 • Подобро web пребарување - Internet Explorer 8
 • Краток пристап до неодамна користените датотеки
 • Stream music files во Windows Media Player.
 • Полесно пребарување на датотеки преку search box: документи, фото, e-mail.
 • Споделување на фајлови помеѓу сите компјутери во вашиот дом со Home Group.
 • Уредете го вашиот taskbar со програмите кои највеќе ви требаат.

  Системски побарувања

  • Компјутер со 1GHz 32 bit (x86) или (x64) процесор.
  • Графичка картичка DirectX 9 графички процесор  со WDDM 1.0 или подоцнежен driver.
  • 1 GB RAM меморија (32-bit)/ 2 GB RAM (64-bit)
  • 16 GB слободен дисков простор (32-bit) / 20 GB (64-bit)

Дополнителни Информации

Видео Преглед Не
Број / Големина Не
Бесплатна Достава Не

Тагови на продуктот

Користи празно место за да ги разделиш таговите. Користи единичен наводник (') за фрази.