,,Фешн Ива,, ДООЕЛ

Wild Ginseng - Диететски суплемент од природни билки

Краток преглед

1. Моќен антиканцероген
2. Делува подмладувачки, антирадиоктивно и му дава дополнителна виталност на телото
3. Ја подобрува функцијата на срцето, ги смирува нервите и го продолжува животот
4. Ефективно го спречува дијабетисот и кардиоваскуларните болести
5. Го спречува ширењето на туморните клетки,
6. Ги зголемува вените делувајќи на ендодермичните клетки, ја стимулира циркулацијата на крвта и коронарните артерии како и на другите крвни садови.
7. Ги одвраќа токсините од мозокот и нервните клетки предизвикани од глутаминот
8. Го зголемува имунитетот на организмот

Достапност: на залиха

1.550,00 ден.
или

Биди прв кој го рецензирал овој продукт

Wild Ginseng - Диететски суплемент од природни билки

More Views

Детали

Дивиот Гинсенг расте во недопрените планини на висина од 1500 до 2000 м. Овој производ произведен е созаден со помош на посебна метода на екстрахирање и со помош на најсовремена биотехнологија на светот. Овој производ значително помага во подобрување на централниот нервен систем, имунитетот на организмот, циркулацијата на крвта и липидите, помага во спречување на тумори, превентивно делува кај СИДАТА, дава отпорност на болести, ги зголемува кардиоваскуларните контракции, го регулира ендокринот и функциите на гениталиите и помага во лечењето од разни трауми како шок, несоница и амнезија како и повеќето кардио- васкуларни и церебралните болести. Ова е природен диететски производ кој го чува здравјето и го продолжува животниот век. Овој производ наменет е за возрасни: 1. Кои имаат кревко здравје и намален имунитет; 2. Пациенти со дијабетис, тумор и висок притисок (хипертензија); 3. Кои по цел ден се во канцеларија, бизнисмени, возрасни со хроничен умор и за студенти за постигнување на подобар успех

Дополнителни Информации

Видео Преглед Не
Број / Големина Не
Бесплатна Достава Не

Тагови на продуктот

Користи празно место за да ги разделиш таговите. Користи единичен наводник (') за фрази.