,,Фешн Ива,, ДООЕЛ

LNB - IL-8LG

Краток преглед

LNB - IL-8LG

Достапност: на залиха

2.460,00 ден.
или

Биди прв кој го рецензирал овој продукт

LNB - IL-8LG

More Views

Детали

 • Влезна фреквенција 10,7 ~ 12.75GHz 
 • Излезна фрекфенција 950 ~ 1950 MHz; 1100 ~ 2150 MHz 
 • Фреквенција на локален осцилатор: низок бенд: 9,75 GHz висок бенд: 10,6 GHz
 • Толеранција на локален осцилатор: 2MHz (-30C ~ +60 ° C) 
 • Појачување со конверзија > 60dB 
 • Шум -50dBc/1KHz - 75dBc/10KHz - 95dBc/100KHz 
 • Вкрстена поларизација 25dB 
 • Излез VSWR 2.0:1 @ 75W 
 • Работен напон: вертикален: 11,5 ~ 14 VDC, хоризонтален: 16 ~ 19 VDC 
 • Потрошувачка <200mA 
 • Работна температура-40C ~ +60 C

Дополнителни Информации

Видео Преглед Не
Број / Големина Не
Бесплатна Достава Не

Тагови на продуктот

Користи празно место за да ги разделиш таговите. Користи единичен наводник (') за фрази.