,,Фешн Ива,, ДООЕЛ

Sony ericsson x10 mini

Краток преглед

Sony ericsson x10 mini

Достапност: на залиха

12.000,00 ден.
или

Биди прв кој го рецензирал овој продукт

Sony ericsson x10 mini

More Views

Детали

 • 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
 • 3G HSDPA мрежата 900 / 2100
 • HSDPA 850 / 1900 / 2100
 • Објавен 2010, Февруари
 • Димензии 83 x 50 x 16 мм
 • Тежина 88 g
 • Дисплеј Тип TFT на допир, 16M бои (65K ефективно)
 • Димензии 240 x 320 пиксели, 2.55 инчи
 • Отпорен на гребење
 • Сензор за акселерометар за UI автомацко ротирање
 • Тimescape адаптери
 • Звучна сигнализација вибрации, MP3 мелодии
 • 3.5mm аудио излез
 • Меморија Адресар Нелимитирано, полиња со слика
 • Повици Неограничено
 • 128MB внатрешна
 • Слот за картичка microSD, до 16GB, 2GB вклучени, купи меморија
 • Податоци GPRS до 85,6 kbps
 • EDGE до 236,8 kbps
 • 3G HSDPA, 7.2 Mbps, HSUPA, 2 мегабита WLAN Wi-Fi 802.11b / g
 • Bluetooth Да, v2.0 со A2DP, EDR
 • USB, v2.0 microUSB
 • Камера примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели, автофокус, LED блиц, провери квалитетот
 • Карактеристики гео-означување
 • Видео Да, VGA @ 30fps, видео светло
 • Средно Не
 • Карактеристики оперативен систем Андроид оперативен систем, v1.6 (несомнено), надградливи да v2.1
 • 600 MHz процесор АРМ 11 процесор, Adreno 200 GPU, Qualcomm MSM7227 чипсетот
 • Пораки SMS (навој видите), MMS, Email, Push Email, IM
 • HTML интернет пребарувач
 • Радио Стерео FM радио со RDS
 • Игри
 • Бои злато, бисер бела, црна, розева, Вар, црвена, сребрена
 • GPS, со A-GPS подршка
 • Јава, преку емулатор Java MIDP
 • MP4/H.263/H.264/WMV плеер
 • MP3/eAAC + / WMA / WAV плеер
 • Google пребарување, мапи, Gmail
 • ЈуТјуб, Календар, Google Talk
 • Google Voice пребарување (пазар зависен)
 • Дигитален компас
 • TrackID препознавач на музика
 • Прелистувач на документи
 • Диктафон
 • Предвидлив текст
 • Стандардна батерија, Li-Po 950 mAh
 • Во мирување До 285 часа (2G) / До 360 часа (3G)
 • Време на разговор до 4 часа (2G) / До 3 часа 30 мин (3G)

Дополнителни Информации

Видео Преглед Не
Број / Големина Не
Бесплатна Достава Не

Тагови на продуктот

Користи празно место за да ги разделиш таговите. Користи единичен наводник (') за фрази.