,,Фешн Ива,, ДООЕЛ

Nokia 6300

Краток преглед

Nokia 6300

Достапност: на залиха

7.500,00 ден.
или

Биди прв кој го рецензирал овој продукт

Nokia 6300

More Views

Детали

 • 2G Network GSM 900 / 1800 / 1900
 • GSM 850 / 1800 / 1900 - Американска верзија
 • Објавен 2006, ноември. Издаден 2007 година, јануари
 • Димензии 106.4 x 43.6 x 11.7 mm, 56 cc
 • Тежина: 91 g
 • Дисплеј: TFT, 16M бои
 • Димензии: 240 x 320 пиксели, 2.0 инчи, 31 x 41 мм
 • Превземање на позадини, screensavers-и
 • Звучна сигнализација, вибрации, превземање полифони, мп3 рингтонови
 • Меморија на адресар 1000 записи, повик со слика
 • Повици 20 повикани, 20 примени, 20 пропуштени повици
 • Внатрешна меморија 7,8 MB
 • Слот за картичка microSD, до 2GB, купи меморија
 • Податоци GPRS Класа 10 (4 +1 / 3 +2 слотови), 32-48 kbps
 • EDGE Класа 10, 236,8 kbps
 • Bluetooth, v2.0
 • USB, miniUSB
 • Камера 2 MP, 1600x1200 пиксели
 • Видео Да, QCIF
 • Пораки SMS, MMS, Email, Инстант пораки
 • Навигаторот WAP 2.0/xHTML
 • Радио Стерео FM радио, Визуелни радио
 • Игри Да + можност за превземање
 • Бои Сребрена, црна, црвена, сребрена, бела-сребрена
 • GPS Нема
 • Јава, MIDP 2.0
 • MP3/MP4/AAC/AAC + / eAAC + плеер
 • Диктафон
 • Говорни команди
 • Предвидлив текст
 • Организатор
 • Стандардна батерија, Li-Po 860 mAh (BL-4C)
 • Во мирување до 348 часа
 • Разговор до 3 часа 30 мин

Дополнителни Информации

Видео Преглед Не
Број / Големина Не
Бесплатна Достава Не

Тагови на продуктот

Користи празно место за да ги разделиш таговите. Користи единичен наводник (') за фрази.