,,Фешн Ива,, ДООЕЛ

GPS уред - Garmin nuvi 250

Краток преглед

Nuvi серија 250 е најновата понуда од Garmin и е доста успешна производна линија. Наменет е за потрошувач кој е во потрага по основната навигација, без сите ѕвона и свирки. Има 3,5-инчен колор екран на допир, 6 милиони точки на интерес (база на податоци), фото прегледувач, калкулатор, конвертор на валути, единица на конверторот, и светски часовник. За овој производ добивате беслатна достава до вашиот дом!!!

Достапност: на залиха

9.950,00 ден.
или

Биди прв кој го рецензирал овој продукт

GPS уред - Garmin nuvi 250

More Views

Детали

Примачот: висока чувствителност WAAS-от GPS приемник (SiRF за сега, иако радари вели дека може да се промени во иднина)
Екран: 2,8 " ширина x 2.1 " висина (7,2 х 5,4 см); дијаметар 8,9 cm, 320 x 240 пиксели, VGA  TFT екран во боја antiglare со бела позадина
 

Димензии на уредот: 3,8 "W x 2,8" В x 0,8 "Д (9,7 х 7,1 х 2 см)
Тежина: 5,2 унци (147,42 g)
Батерија: литиум-јонска батерија, до 5 часа на батеријата во зависност од употреба
Вклучува Garmin Lock , анти-кражба функција
Вчитани со нуклеарни карти (Град Navigator НТ) од САД, Канада, и Порторико
6 Милиони точки на интерес (база на податоци) 
Додавање сопствени интересни локалитетисигнал за брзината и безбедносни камери со POI натоварувач
Комплет вклучува Picture Viewer, светски часовник, валута и мерни претворувачи, калкулатор и повеќе
SD картичка
USB интерфејс за вчитување на податоци

 


Дополнителни Информации

Видео Преглед Не
Број / Големина Не
Бесплатна Достава Да

Тагови на продуктот

Користи празно место за да ги разделиш таговите. Користи единичен наводник (') за фрази.