,,Фешн Ива,, ДООЕЛ

GPS уред - Garmin nuvi 250

Quick Overview

Nuvi серија 250 е најновата понуда од Garmin и е доста успешна производна линија. Наменет е за потрошувач кој е во потрага по основната навигација, без сите ѕвона и свирки. Има 3,5-инчен колор екран на допир, 6 милиони точки на интерес (база на податоци), фото прегледувач, калкулатор, конвертор на валути, единица на конверторот, и светски часовник. За овој производ добивате беслатна достава до вашиот дом!!!

Availability: In stock

9,950.00 den.
OR

Be the first to review this product

GPS уред - Garmin nuvi 250

More Views

Details

Примачот: висока чувствителност WAAS-от GPS приемник (SiRF за сега, иако радари вели дека може да се промени во иднина)
Екран: 2,8 " ширина x 2.1 " висина (7,2 х 5,4 см); дијаметар 8,9 cm, 320 x 240 пиксели, VGA  TFT екран во боја antiglare со бела позадина
 

Димензии на уредот: 3,8 "W x 2,8" В x 0,8 "Д (9,7 х 7,1 х 2 см)
Тежина: 5,2 унци (147,42 g)
Батерија: литиум-јонска батерија, до 5 часа на батеријата во зависност од употреба
Вклучува Garmin Lock , анти-кражба функција
Вчитани со нуклеарни карти (Град Navigator НТ) од САД, Канада, и Порторико
6 Милиони точки на интерес (база на податоци) 
Додавање сопствени интересни локалитетисигнал за брзината и безбедносни камери со POI натоварувач
Комплет вклучува Picture Viewer, светски часовник, валута и мерни претворувачи, калкулатор и повеќе
SD картичка
USB интерфејс за вчитување на податоци

 


Additional Information

Video Review No
Size No
Free Shipping Yes

Product Tags

Use spaces to separate tags. Use single quotes (') for phrases.