,,Фешн Ива,, ДООЕЛ

Slimline P57 Hoodia капсули за слабеење

Краток преглед

*100% Билна формула за слабеење
*Го потиснува апетитот
*Го зголемува метаболизмот
*Без диареа и враќање на старата тежина (по прекинувањето на третманот)

Достапност: на залиха

1.550,00 ден.
или

Биди прв кој го рецензирал овој продукт

Slimline P57 Hoodia капсули за слабеење

More Views

Детали

Hoodia расте во пустината Калахари. Домородците во Јужна Африка ја носат со себе за да го сузбијат гладот кога се на лов. Научниците во Јужна Африка откриле дека Hoodia содржи еден вид на супстанца наречена Р57, која би можела директно да навлезе во неуроцитот на субталамусот; да испрати сигнали дека има доволно шеќер во крвта, во големиот мозок, за да обезбеди позитивна функција на слабеење. P57 Hoodia, исто така, помага во контролата на хормонот за глад во главата за да се намали внесувањето на калории и намалување на тежината. Докажано е дека горниот степен на концентрација на P57 Hoodia 20:1 (20 пати екстракција). 1. Со контролa на хормонот за глад го сузбиваме апетитот и со тоа го намалуваме внесувањето на калории. 2. Мулти-липолитичките фактори го намалуваат синтетизирањето на маснотии, го забрзува согорувањето на мастите, ја блокира апсорбцијата на мастите и ефикасно ја контролира тежината. 3. Мулти-дијатетиката го подобрува метаболизмот, без диареа, констипација (тврда столица) и враќањето на старата тежина.

Дополнителни Информации

Видео Преглед Не
Број / Големина Не
Бесплатна Достава Не

Тагови на продуктот

Користи празно место за да ги разделиш таговите. Користи единичен наводник (') за фрази.