,,Фешн Ива,, ДООЕЛ

Slim Line чај за слабеење

Краток преглед

Slimline Lose Weight Tea e специјално дизајниран чај кој ги елиминира акумулираните маснотии и токсини во организмот. Ја намалува надуеноста на телото. Чајот ја елиминира опструкцијата на поткожните масти за да се оптимизира работата на лимфната течност, ја намалува надуеноста на телото и го нормализира претераното излачување на масленоста на кожата.

Достапност: на залиха

1.250,00 ден.
или

Биди прв кој го рецензирал овој продукт

Slim Line чај за слабеење

More Views

Детали

- Го прочистува телото од масти, природните билни екстракти оптимално комбинирани доведуваат до согорување на мастите наталожени под кожата и ги отстрануваат мастите наталожени по ѕидовите на цревата, го подобруваат метаболизмот, при што брзо ќе ја постигнете посакуваната форма. - Го контролира внесувањето на вишокот на скроб, масти, шеќери и други супстанции кои доведуваат до наталожување мастите во организмот и ја забрзува нивната трансформација во енергија со цел да се избегне понатамошното наталожување на мастите. - Ги уништува создадените масни центри и целосно ги согорува, при што ефектот од слабеење е многу брз. - Во комбинација со различни хранливи состојки, витамини и минерални есенции, делувајќи врз клетките го унапредува слабеењето. Ја прави вашата кожа здрава, мека и нежна. - Го блокира апсорбирањето на мастите уште во системот за варење на храната. Електронегативните супстанции создадени од масните киселини и глицерол произведени при варење на масната храна, чајот влегувајќи во желудечниот сок ги претвора во електропозитивен желатин кој ја обвиткува масната храна. Така да варената храна нема да биде абсорбирана кога поминува низ стомакот со цел да се постигне ефектот на слабеење. -Состав: Tea Leaf, Pericarpium Citri Reticulatae, Salvia Miltiorrhiz, Pearl Barley, Pharmaceutical Rose, Cassia Seed. - Содржина: 2g вреќичка x 25 вреќички. - Начин на употреба: 1 вреќичка на ден. Во зовриена вода не повеќе од 100 оC, потоа се става вреќичката чај да отстои 3-5 минути, а потоа чајот се конзумира на вообичаен начин. - Да се чува: На собна температура, на суво и темно место

Дополнителни Информации

Видео Преглед Не
Број / Големина Не
Бесплатна Достава Не

Тагови на продуктот

Користи празно место за да ги разделиш таговите. Користи единичен наводник (') за фрази.