,,Фешн Ива,, ДООЕЛ

WINDOWS 7 Ultimate - OEM

Краток преглед

Дизајниран за луѓе што сакаат се’. Оперативниот систем Windows 7 Ultimate ви нуди сe’ што Home Premium и Professional имаат – плус додатни безбедносни карактеристики и флексибилност за работа на повеќе светски јазици. Креирајте домашна мрежа и споделете ги сите ваши омилени фотографии, видеа и музика.

Оваа верзија се испорачува исклучиво со нов компјутер.

Достапност: на залиха

11.321,00 ден.
или

Биди прв кој го рецензирал овој продукт

WINDOWS 7 Ultimate - OEM

More Views

Детали

 • Помош во спречување од кражба или загуба на податоци ( Bit Locker и Bit Locker To Go)
 • Автоматски back-up на податоци ( надворешен hard drive,  спореден hard drive, CD или DVD)
 • Најдете практично се’ на вашиот компјутер преку search box: документи, фото, e-mail.
 • Заштедете време и пари решавајќи IT проблеми преку Action Center
 • Далечински услуги со Direct Access.
 • Споделувајте фајлови на сите компјутери во вашиот дом преку HomeGroup.
 • Поврзување на повеќе компјутери со или без сервер.
 • Работете на јазик по ваш избор (можност од 35 различни јазици).

Системски побарувања

 • Компјутер со 1GHz 32 bit (x86) или (x64) процесор.
 • Графичка картичка DirectX 9 графички процесор  со WDDM 1.0 или подоцнежен driver.
 • 1 GB RAM меморија (32-bit)/ 2 GB RAM (64-bit)
 • 16 GB слободен дисков простор (32-bit) / 20 GB (64-bit)

Дополнителни Информации

Видео Преглед Не
Број / Големина Не
Бесплатна Достава Не

Тагови на продуктот

Користи празно место за да ги разделиш таговите. Користи единичен наводник (') за фрази.