,,Фешн Ива,, ДООЕЛ

SONY ERICSSON X8

Краток преглед

SONY ERICSSON X8

Достапност: на залиха

13.500,00 ден.
или

Биди прв кој го рецензирал овој продукт

SONY ERICSSON X8

More Views

Детали

 • 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 3G HSDPA мрежата 900 / 2100 HSDPA 850 / 1900 / 2100
 • Издаден 2010 година, септември
 • Димензии 99 x 54 x 15 мм Тежина 104 g
 • Дисплеј Тип TFT на допир, 16M бои Големина 320 x 480 пиксели, 3.0 инчи - површина отпорна на гребење, сензор за акселерометар за UI автоматско ротирање, сензор за автоматско исклучување, Timescape адаптери
 • Звучна сигнализација, вибрации, MP3 мелодии, 3.5mm аудио излез
 • Меморија на адресарот е нелимитирана, повици со слики
 • 128 MB внатрешна меморија, 168 МВ RAM меморија, слот за картичка microSD, до 16GB, 2GB вклучени
 • Податоци GPRS до 85,6 kbps EDGE до 236,8 kbps 3G HSDPA, 7.2 Mbps, HSUPA, 2 мегабита WLAN Wi-Fi 802.11 b / g, Bluetooth v2.1 со A2DP, USB v2.0 microUSB
 • Камера 3.15 MP, 2048x1536 пиксели, гео-означување, снима видео VGA 30fps
 • Оперативен систем Андроид v1.6, v2.1 со надградливи 600 MHz процесор АРМ 11, Adreno 200 GPU, Qualcomm MSM7227 чипсетот
 • Пораки SMS, MMS, Email, Push Email, IM HTML интернет пребарувач
 • Радио Стерео FM со RDS, игри
 • Бои бела, темно сино / бело, Аква сино / бела, розева / бела, сива / бела
 • GPS со A-GPS подршка, Јава, СНС интеграција, дигитален компас, MP4/H.263/H.264/WMV плеер, MP3/eAAC + / WMA / WAV плеер, TrackID препознавач на музика,  Google пребарување, мапи, Gmail, Yu tube, kалендар, Google Talk, диктафон, предвидлив текст
 • Стандардна батерија, Li-Po 1200 mAh, во мирување до 446 часа (2G) / до 476 часа (3G), време на разговор до 4 часа 45 мин (2G) / до 5 часа 40 мин (3G), слушање музика до 23 ч 40 мин

Дополнителни Информации

Видео Преглед
Број / Големина Н/Д
Бесплатна Достава Не

Тагови на продуктот

Користи празно место за да ги разделиш таговите. Користи единичен наводник (') за фрази.