,,Фешн Ива,, ДООЕЛ

NOKIA N8

Краток преглед

Nokia N8

Достапност: на залиха

36.000,00 ден.
или

Биди прв кој го рецензирал овој продукт

NOKIA N8

More Views

Детали

 • 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900, 3G HSDPA мрежата 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100
 • Издаден 2010 година, октомври
 • Димензии 59.1 x 113,5 x 12,9 мм, тежина 135 g 
 • Дисплеј AMOLED на допир, 16M бои, 360 x 640 пиксели, 3.5 инчи, интеракција преку допир Влезен метод, сензор за автоматско исклучување, сензор за акселерометар за UI автоматско ротирање, дисплеј отпорен на гребење
 • Звучна сигнализација, вибрации; MP3, WAV рингтонов, 3.5mm аудио излез
 • Меморија на адресарот е нелимитиран, полиња со слика, покажува детално повици максимум до 30 дена
 • Внатрешната меморија 16 GB, 256MB RAM, 512 MB ROM, слот за картичка microSD, до 32GB
 • Податоци GPRS Класа 33, EDGE Класа 33, 3G HSDPA, 10,2 Mbps, HSUPA, 2.0 Mbps, WLAN Wi-Fi 802.11 b / g / n, UPnP технологија, Bluetooth v3.0 со A2DP, USB v2.0 microUSB
 • Камера 12 MP, 4000x3000 пиксели, Carl Zeiss оптика, автофокус, Xenon блиц, 1/1.83''големина на сензорот, ND филтер, гео-тагирање, откривање на лице, снима видео 720p 25fps, секундарна VGA камера за видео повик
 • Оперативен систем Symbian OS ^ 3, 680 MHz процесор АРМ 11, Broadcom BCM2727 GPU
 • Пораки SMS, MMS, Email, Push Email, IM
 • Навигаторот WAP 2.0/xHTML, HTML, RSS feeds
 • Радио Стерео FM со RDS; ФМ предавател
 • Игри + можност за превземање
 • Бои темно сива, сребрена боја бела, зелена, сина, портокалова
 • GPS со A-GPS поддршка; Ovi Maps 3.0
 • Јава , MIDP 2.1
 • TV-OUT (720p видео) преку HDMI со Dolby Digital Plus звук
 • Елоксирана алуминиумска обвивка
 • Дигитален компас
 • MP3/WMA/WAV/eAAC + плеер, DivX/XviD/MP4/H.264/H.263/WMV плеер
 • Говорно бирање
 • Прелистувач на документи (Word, Excel, Powerpoint, PDF)
 • Видео / слика уредник
 • Flash Lite v4.0
 • Предвидлив текст
 • Стандардна батерија, Li-Po 1200 mAh (BL-4D), во мирување до 390 часа (2G) / до 400 часа (3G), време на разговор до 12 ч 30 мин (2G) / до 5 часа 30 мин (3G), слушање музика до 50 h

Дополнителни Информации

Видео Преглед
Број / Големина Н/Д
Бесплатна Достава Не

Тагови на продуктот

Користи празно место за да ги разделиш таговите. Користи единичен наводник (') за фрази.