,,Фешн Ива,, ДООЕЛ

NOKIA E5

Краток преглед

Nokia E5

Достапност: на залиха

15.000,00 ден.
или

Биди прв кој го рецензирал овој продукт

NOKIA E5

More Views

Детали

 • 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 3G HSDPA мрежата 900 / 1900 / 2100 HSDPA 850 / 1900 / 2100
 • Издаден 2010 година, август
 • Димензии 115 x 58,9 x 12,8 mm, Тежина 126 g
 • Дисплеј TFT, 256K бои, 320 x 240 пиксели, 2.36 инчи
 • QWERTY тастатура, звучна сигнализација, MP3 мелодии, 3.5mm аудио излез
 • Меморијата на адресарот е практично нелимитирана, прикажува детално повици максимум до 30 дена
 • 250 MB внатрешна меморија, 256MB RAM меморија, слот за картичка microSD, до 32GB, 2GB вклучени
 • GPRS Класа 32, EDGE Класа 32, 3G, HSDPA 10,2 Mbps, HSUPA 2.0 Mbps, WLAN Wi-Fi 802.11 b / g, UPnP & помош на DLNA технологијата, Bluetooth v2.0 со A2DP, USB v2.0 microUSB.
 • Kамера 5 MP, 2592 x 1944 пиксели, фиксен фокус, LED блиц, снима видео VGA 15fps
 • Оперативен систем Symbian OS v9.3, Series 60 rel. 3.2. Процесорот е АРМ 11 600 MHz.
 • Пораки SMS, MMS, Email, Push Email, IM Навигаторот WAP 2.0/xHTML, HTML
 • Радио Стерео FМ со RDS. Превземање на игри. GPS со A-GPS поддршка; OVI Мапи. Јава MIDP 2.0
 • Документ уредник (Word, Excel, PowerPoint), PDF прегледувач -
 • MP4/H.264/H.263/WMV плеер, MP3/WAV/WMA/eAAC  плеер, Flash Lite v3.0
 • Говорно бирање, организатор
 • Стандардна батерија, Li-Po 1200 mAh (BL-4D). Во мирување до 635 часа (2G) / до 670 часа (3G).За време на разговор до 13 ч и 10 мин (2G) / до 5 часа 15 мин (3G). Слушање музика до 38 h

Дополнителни Информации

Видео Преглед
Број / Големина Н/Д
Бесплатна Достава Не

Тагови на продуктот

Користи празно место за да ги разделиш таговите. Користи единичен наводник (') за фрази.