,,Фешн Ива,, ДООЕЛ

NOKIA C6

Краток преглед

Nokia C6

Достапност: на залиха

18.000,00 ден.
или

Биди прв кој го рецензирал овој продукт

NOKIA C6

More Views

Детали

 • 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 3G Network HSDPA 900 / 1900 / 2100 HSDPA 850 / 1900 / 2100
 •  Издаден 2010, јули
 • Димензии 113 x 53 x 16.8 mm, тежина150 g
 •  Дисплеј TFT на допир, 16M бои, 360 x 640 пиксели, 3.2 инчи -
 • QWERTY тастатура - сензор за авто-исклучување, сензор за авто-ротирање на дисплејот
 • MP3 ringtones
 • 3.5mm аудио излез 
 • Адресар практично неограничен, фото јавување, памтење на детали за повик до 30 дена
 • Внатрешна меморија 240 MB Card slot microSD, до 16GB, 2GB вклучена
 • Data GPRS Class 32 EDGE Class 32 3G HSDPA 3.6 Mbps WLAN Wi-Fi 802.11 b/g Bluetooth Yes, v2.0 with A2DP  USB Yes, v2.0 microUSB
 • Камера 5 MP, 2592 x 1944 пиксели, autofocus, LED блиц, check quality Features Geo-tagging, снима видео VGA 30fps, секундарна камера QVGA
 • Оперативен систем Symbian OS v9.4, Series 60 rel. 5 CPU 434 MHz ARM 11 процесор
 • Пораки SMS, MMS, Email, Push Email, IM Browser WAP 2.0/xHTML, HTML, RSS feeds
 • Радио стерео FM со RDS, Има игри , GPS ,со A-GPS подршка, Java, MIDP 2.1 -
 • Yahoo! Messenger, Google Talk, Windows Live Messenger -
 •  MP3/WMA/WAV/eAAC+ player - MP4/H.264/WMV player -
 • Document viewer (Word, Excel, PowerPoint, PDF) - Flash Lite v3.1 -
 • Говорно бирање
 • Стандардна батерија Li-Ion 1200 mAh (BL-4J),на stand by до 384 часа (2G) / и до 384 часа (3G), разговор до 7 h (2G) /до 5 h (3G), слушање музика до 30 часа.

Дополнителни Информации

Видео Преглед
Број / Големина Н/Д
Бесплатна Достава Не

Тагови на продуктот

Користи празно место за да ги разделиш таговите. Користи единичен наводник (') за фрази.