,,Фешн Ива,, ДООЕЛ

Nokia 5530

Краток преглед

Nokia 5530

Достапност: на залиха

12.500,00 ден.
или

Биди прв кој го рецензирал овој продукт

Nokia 5530

More Views

Детали

2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900. Издаден 2009 година, август. Димензии 104 x 49 x 13 mm, тежина 107 g. Дисплеј TFT екран осетлив на допир, 16M бои, 360 x 640 пиксели, 2.9 инчи. Сензор за автоматско исклучување. Сензор за акселерометар за автоматско ротирање. Препознавач на ракопис. Звучна сигнализација, вибрации, превземање полифони, MP3 рингтонови. Стерео звучници, 3.5mm аудио излез. Меморијата на адресарот е нелимитирано, полиња со слика. Детално прикажување на повиците максимум 30 дена. 70 MB внатрешна меморија, 128 MB SDRAM. Слот за картичка microSD, до 16GB, 4GB вклучени. GPRS Класа 32, EDGE Класа 32, WLAN Wi-Fi 802.11 b / g, Bluetooth v2.0 со A2DP. USB v2.0 microUSB. Камера 3.15 MP, 2048x1536 пиксели, автофокус, LED блиц, снима видео VGA 30fps. Опаративен систем Symbian OS v9.4, Series 60 rel. 5. Процесор 434 MHz процесор АРМ 11. Пораки SMS, MMS, Email, Инстант пораки. Навигаторот WAP 2.0/xHTML, HTML, RSS feeds. Радио Стерео FM со RDS. Вклучува игри + можност за превземање. Бои црвено/црно, бела/сина, сива/црна, розева/бело, жолто/бело. GPS Нема, Јава има , MIDP 2.1, WMV/RV/MP4/3GP видео плеер, MP3/WMA/WAV/RA/AAC/M4A музички плеер. Едитор на слики. Flash Lite 3.0. Говорни команди / бирање. Стандардна батерија, Li-Po 1000 mAh (BL-4U), во мирување До 336 часа, време на разговор до 4 часа 54 мин, слушање музика до 27 h.

Дополнителни Информации

Видео Преглед
Број / Големина Н/Д
Бесплатна Достава Не

Тагови на продуктот

Користи празно место за да ги разделиш таговите. Користи единичен наводник (') за фрази.